O nas

Mimo że z wykształcenia jestem leśnikiem to od prawie 30 lat moja największą pasją są ogrody. Co więcej właśnie w naturalnych układach przyrodniczych, podpatrzonych w lesie szukam inspiracji do tworzonych przez siebie ogrodów. Właśnie z obserwacji naturalnych procesów przyrodniczych oraz tradycyjnych technik pielęgnacji roślin i przygotowania gleby stosowanych w leśnictwie, pochodzi moje, dosyć niekonwencjonalne podejście do procesu zakładania ogrodu . Za podstawę uważam optymalny dobór roślin do stanowiska na jakim mają rosnąć. Lub odwrotnie dostosowanie warunków zwłaszcza glebowych i wodnych do projektowanej w danym miejscu roślinności . MOJĄ DEWIZĄ JEST ‘OGRODY DZIELĄ SIĘ NA DOBRE I SZYBKO ZROBIONE’

W procesie tworzenia ogrodu staram się wykorzystać wszystkie walory danego miejsca ,jego potencjał i możliwości oraz niwelować mankamenty takie jak; uciążliwe sąsiedztwo czy nieatrakcyjne elementy otoczenia. Niezwykle pomocne są tu techniki i metody zaczerpnięte ze starej sztuki Geomancji a zwłaszcza jej Dalekowschodniej odmiany Feng Shui . Ogromnie sobie cenię bezpośredni kontakt z klientem. Podejmuję się pracy jedynie wtedy gdy jestem przekonany że powstanie ogród „skrojony na miarę” jego włascicieli i użytkowników. Nigdy nie zrealizowałem cudzego projektu bez dopasowania go do realnych potrzeb i oczekiwań ludzi a czasem i zwierząt którzy będą z niego korzystać .

Pracując dla indywidualnych klientów dostosowuję styl i charakter ogrodu do ich oczekiwań i upodobań co powoduje że czasem trudno je przypisać do określonego typu. Zwłaszcza że w większych założeniach poszczególne wnętrza posiadają indywidualny charakter. Tym niemniej moje realizacje bądź ich fragmenty na ogół można przypisać do jednej z poniżej opisanych stylizacji.