Mała architektura ogrodowa

W wielu ogrodach zachodzi konieczność zainstalowania różnego typu budowli, huśtawek, mebli ogrodowych. Czasem konieczne są murki oporowe, miejsce na ognisko i inne tego typu konstrukcje. Bywa jednak, że charakter ogrodu i oczekiwania Klienta wymagają zastosowania niekonwencjonalnych (niebanalnych) rozwiązań. Wtedy uruchamiam wyobraźnię, przywożę coś z lasu, a efekty możecie Państwo zobaczyć na załączonych fotografiach.

W przypadku tak specyficznych założeń ogrodowych jak stylizacje dalekowschodnie zachodzi czasem konieczność zaaranżowania czegoś szczególnego. "Okno księżycowe" na poniższych fotografiach zostało zbudowane z piaskowca będącego budulcem sąsiedniego ogrodu skalnego. Uzyskałem w ten sposób efekt płynnego przejścia między poszczególnymi wnętrzami ogrodowymi. 

Dzieci w ogrodzie to trudny temat, potrafią być prawdziwą klęską żywiołową. Żeby jakoś ukierunkować ich niespożytą energię buduję tego typu konstrukcje. Zależnie od potrzeb i fantazji mogą być one czołgiem, okrętem pirackim, bazą kosmiczną. 

Ogród jak sama nazwa wskazuje powinien być ogrodzony. W polskich warunkach jest to standard. Głównym problemem wielu ogrodów jest zamaskowanie ogrodzenia zewnętrznego (patrz żywopłoty). Czasem zachodzi konieczność zbudowania ogrodzeń wewnętrznych. Na ogół w ogrodach gdzie przestrzeń dzielą ludzie i psy. Zależnie od charakteru założenia stosuję różne rozwiązania, np. konary dębu i akacji w ogrodzie leśnym, murki przy skalniaku i dziwaczne podpatrzone w literaturze fachowej japońskie opłotki z bambusa. 


AWR Ogrody niebanalne
01-490 Warszawa 
ul. Ebro 51